Kredīts, lai mācītos?

Mācīšanās un zināšanu iegūšana ir jebkura cilvēka viena pamata lietām un bez zināšanām ir grūti sasniegt dažādas lietas sākot no labi apmaksāta darba saņemšanas līdz pasaules mainīšanai. Tieši tāpēc arī mūsdienās bērni sāk mācība jau no 6 vai 7 gadu vecuma un tās turpina līdz pat 23 vai citos gadījumos pat 28 gadu vecuma. Tad tikai parāda cik lielu uzsvaru mēs liekam uz mācībām un uz izglītību. Pamata un vidējā izglītība mūsu valstī ir valsts garantētas un ne vecākiem ne bērniem nav jāmaksā par šīm mācībām, bet augstākā izglītība lielā mērā ir maksas pakalpojums un lielākajai daļai studentu ir jāņem kredīti vai arī jāstrādā pa vakariem un pa naktīm lai varētu atļauties samaksāt par augstskolu. Bet vai tiešām tas ir to vērts ņemt kredītu lai varētu mācīties un iegūt jaunas zināšanas, ja mūsdienu sabiedrībā ir iesējams iegūt pietiekoši daudz zināšanu tās pašam atrodot internetā. Kredīts nav nemaz tik nekaitīgs pakalpojums un sanāk, ka jaunietis pēc skolas pabeigšanas iznāk no augstskolas ar jau lielu parādu, kuru viņam pēc tam tad arī ir jāatmaksā no savām algām, bet tas nemaz nav tik viegli, jo viņam ir jāsāk sava dzīve, jāpērk vai jāīrē dzīvoklis, jāpērk pārtika un citas pirmās nepieciešamības preces un, protams, arī vēl jāizbauda dzīve un jāpriecējas.

Apskatīsim, kas notiek tad, ja jaunietis iznāk no skolas jau ar ilgtermiņa kredītsaistībām, kuras viņam ir jāatmaksā. Pamatā jau viņam ir jāatrod darbs, lai varētu sevi nodrošināt, bet darba tirgū, ja cilvēkam nav pieredze, tad darbu atrast ir grūti, bet pieredzi iegūt var vienīgi darbā vai praksē tas, savukārt nozīmē to, ka jaunajam cilvēkam būs kādu laiku visticamāk jāstrādā vai nu ļoti maz apmaksāts darbs vai arī būs jāiet vēl prakses, par kurām netiks vispār maksāts. Un tad nebūs arī iesējams sākt maksāt kredīta maksājumus. Un tas viss var novest pie tā, ka šis jaunais cilvēks paņems ātro kredītu, lai varētu izdzīvot, un tā, kā šim kredītam ir vēl lielāki procenti tad viņš pat neapzinoties būs uzsācis savas finanšu dzīves sabotāžu. Un tā, kā šie cilvēki tiek jau iemācīti doties uz augstskolu ar kredītu tad viņi arī visticamāk turpinās ņemt kredītus arī nākotnē un tas nebūt nav labi viņu nākotnei, jo kreditori parasti ilgtermiņā ir ļoti neizdevīgi, tāpēc, ka kreditoram ir jāmaksā visai ievērojamas naudas summas.

Tāpēc arī, es, personīgi, uzskatu, ka kredīts mācībām ir slikts pakalpojums un to nevajadzētu ņemt nevienam, jo paskatieties, kas notiek ASV, kur kopējais studentu kredītu parāds jau ir lielāks par 1 triljonu dolāru un eksperti saka, ka studiju un studentu kredīti ir nākamais burbulis, tāpat, kā bija ar nekustamo īpašumu burbuli.